اسلایدر

*** مرداد 91 - جلسه قرآن وعترت کاشان
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
ستودن بیش از سزیدن ، چاپلوسى کردن است ، و کمتر از آنچه باید درماندگى است یا رشک بردن . [نهج البلاغه]
 

 

 

جلسه قرآن وعترت کاشان

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن معین شیرازی در گفت‌وگو با ایسنا ، با بیان این‌که «ماه رمضان ماه پر برکت و پرنعمت با پذیرایی الهی است» به جریان نامه اهل ری به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) در مورد بهترین اعمال و بهترین خواسته و حاجت در ماه رمضان اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: در زمان غیبت صغری اهل ری نامه‌ای نوشتند و به شیخ صدوق پدر داده‌اند و در آن دو سوال از محضر امام عصر (عجل الله تعالی فرجه) پرسیدند، یکی این‌که بهترین عمل در ماه رمضان چیست و دوم این‌که بهترین حاجتی که در دعاهای‌مان بخواهیم چه حاجتی است. شیخ صدوق نامه را گرفت و به بغداد رفت و توسط یکی از نواب اربعه خدمت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) نامه را تقدیم کرد و جواب گرفت. آن حضرت در جواب نامه فرمودند «بهترین عمل در ماه رمضان فراگرفتن مسائل شرعی و آگاهی دینی و بهترین حاجت طلب عاقبت به خیری از خداوند است».

وی با اشاره به این‌که «باید از فرصت ماه رمضان برای خودسازی و متقی شدن استفاده کنیم» گفت: خداوند در این ماه با نعمت‌های معنوی و مادی پربرکت از بندگان خود پذیرایی می‌کند به گونه‌ای که نفس انسان روزه‌دار در این ماه تسبیح و خوابش عبادت است و تلاوت یک آیه قرآن در این ماه مساوی با یک ختم قرآن در غیر ماه رمضان است.

 • کلمات کلیدی :

 • ::: شنبه 91/5/7 ::: ساعت 6:37 عصر :::   توسط جلسه قرآن و عترت امام حسن مجتبی ع کاشان به مدیریت آقای حمامی 
  نظرات شما: نظر
  سفارش تبلیغ
  -

  - -
  مشاهده و دریافت کد
  - کاشان تفسیر -
  جلسه قرائت قرآن و عترت کاشان
  کد لوگوی ما
  + جلسه هفته آینده تاریخ 92/9/4 منزل آقای سمایی واقع در بلوار مادر خواهدبود درضمن تفسیر سوره معراج توسط حجه الاسلام اسلامی تبار در مسجد آیت الله رضوی کاشان شروع شده جمعه شبها بعداز نماز مغرب و عشا +
  سفارش تبلیغ
  *** ****